2 Temmuz 2016 Cumartesi

Neden Güneş Koruyucu Krem Kullanmalıyız?

Bilindiği üzere güneşe fazla maruz kalındığında güneş yanığı ve güneş çarpması gibi kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Özellikle bebekler ve yaşlılar güneşten daha kolay etkilenirler o nedenle onların güneşe çıkarken daha bir dikkatli olması gerekmektedir.
Güneş deri kanserine neden olabilmektedir. Özellikle çok sayıda güneş yanığı geçirenler, çocukluk çağından itibaren sık ve yoğun güneşe maruz kalıp koruma konusunda hiçbir önlem almayanlar malesef daha büyük risk altında.
Özellikle açık tenli kişilerde bu risk daha yüksektir.
Güneşin başka zararları da vardır özellikle  deri yaşlanmasına ve deride lekelenmeye neden olur.

Bazı kişilerde güneş gören alanlarda kaşıntılı döküntüyle ortaya çıkan güneş alerjilerine neden olabilir. Bu nedenle güneşten korunma son derece önemlidir.
 Yapılan araştırmalara göre güneş kreminin deri kanserine karşı ciddi anlamda koruduğu artık günümüzde herkes tarafından bilinen bir gerçek.
Ben bu sene birkaç farklı markanın güneş kremini deneme fırsatı buldum. Bu ürüneri de size fikir verebilmek adina paylasmak istedim.
İmage Skin Care 30+ SPF korumaya sahip. Çoğu uzman uzun zamandır 50 spf ürünlerin zorunda kalınmadıgı sürece kullanılmamasından yana.
Ben de bu yıl düzenli olarak Image Skin Care in ürününü kullanıyorum. Hem içerik açısından çok temiz hemde mükemmel bir kokusu var koruma açısından da şuan için yeterli görüyorum.
 Fakat temmuz ortasından itibaren 50 +SPF korumalı bir güneş kremi ne geçmeyi düşünüyorum. Çünkü yaşadığım yer 50°C leri gören bir yer ve 30 SPF korumanın bu sıcaklıkta az geleceğini düşünüyorum.
Hamilton Optimal 50+Spf sanırım yaz sıcaklarında kullanacağım bir başka krem olacak. Güneş kremi alırken özellikle Alkol ve paraben icermemesine dikkat ediyorum. Bu sayede cildim güneş kremlerinin zararlı etkilerinden bir nebze de olsa korunmuş oluyor.

Yaz aylarında pigmentli güneş koruyucu kulanmak isteyenlere tavsiyem Bioderma Photoderm Max 50+Spf.
 Cillt tonunuzu düzenlerken aynı zamanda güneş koruması sağlıyor. Yalnız benim ürün ile ilgili şöyle bir sorunum var bendeki en açık tonu olmasına rağmen malesef cilt tonumdan birkaç ton koyu kalıyor.
Sanırım bu ürünü bronzlaştıktan sonra kullanmaya devam edeceğim veya bronzer olarak yüzümün belli noktalanına kullanacağım.
Tamam iyi bir güneş koruyucu aldık fakat nasıl kullanmalıyız?
Güneşe çıkmadan 15-30 dakika önce uygulanmak gerekmektedir.
 Ürünün kutu üzerinde yazan faktör kadar koruyabilmesi için kalın tabaka olarak sürülmesi gerekir. Bu da ortalama bir fındık tanesine denk geliyor.
Yüz, ense, kulak, kol ve bacakları korumak için gerekli koruyucu  cilde iyice yedirilmelidir. 
Ve en önemlisi güneş koruyucuların iki saatte bir tekrar sürülmeleri gerekiyor.
 En önemlisi güneşten koruyucu kremler bize gereksiz bir güven vermemeli ve güneşte kalma süremizi arttırmamalı çünkü güneşe direkt maruz kalan cilt zararlı ışınları da içene çekecektir.
Yani uzun lafın kısası güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmayalım fakat güneş kremi kullanıyouz diye de kendimize fazla güvenip gün boyu güneş altında durmayalım.
Güneşiniz bol tatiliniz çok mu çok mutlu olsun. 
Sevgilerimle... 💕💕

4 yorum:

 1. bana da iyi fikir oldu, şu an kullandıklarımdan memnunum ama yine de merak ediyorum diğer markaları. şu farmonayı çok severek kullanıyorum vücuduma . eline sağlık canım =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canımm bende farklı markaları merak ettigim için sürekli yeni ürünler deniyorum ama suan için image Skin Care den çok memnunum ❤ vücut için de favorim farmona 👍

   Sil
 2. Bioderma Photoderm Max 50+Spfyi merak ediyorum benim gibi yazın ten makyajı yapmayı sevmeyenler ama cildi esitlesin diyenler icin ideal bir ürün:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle canım 😊 Ama almadan önce mutlaka tonunu denemelisin 😊

   Sil

Albatross CC Krem

Herkese merhaba. Evet hanımlar blogu karistirirken bu yazının ortalama 5 aydır taslaklara unutulduğunu farkettim 😄 Hal boyle olunca da bu...